Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Туристичні маршрути
Туристичні маршрути
Вас вітає Бердичів – місто чотирьох культур. На гербі міста – чотири зірочки. Українці, євреї, поляки, росіяни з давніх давен живуть в Бердичеві.Бердичів вважають неофіційною єврейською столицею. В 19 ст. до 90% населення становили євреї.
Місто відоме, як великий ярмарковий центр.
На 4-х торгових площах з середини 18 до середини 19 ст. проводилось 10 ярмарок на рік.В бувшому палаці Радзивілів в 19 ст. знаходилась єврейська лікарня.При лікарні працювала богодільня.В 1850 році побудована одна з перших в Російській імперії Хоральних синагог.
В центрі міста в той час працювало 5 синагог і біля 70 молитовних будинків.В місті збереглося єврейське кладовище 19 ст. Тут більше 350 поховань з типовими пам´ятниками - валянками.На території парку культури знаходиться могила Св. Лібера – равина – проповідника, що проживав у Бердичеві у 18ст. в період зародження хасидизму.На старому єврейському кладовищі побудовано усипальню Св. Леві Іцхака Бен Меєра.
Цадик хасидської общини жив в Бердичеві 24 роки. Саме він систематизував вчення хасидизму.
Його могила – святе місце для хасидів всього світу.Шолом – Алейхем – єврейський письменник, класик єврейської літератури, майже 10 років жив в Бердичеві.
Письменник завідував єврейською бібліотекою.
Багато сюжетів і образів його творів пов´язано з нашим містом.В Бердичеві жив відомий радянський письменник Василь Гроссман.Дитинство відомого композитора, піаніста Антона Рубінштейна пройшло в Бердичеві.
Антон Рубінштейн - засновник Петербургської консерваторії, Микола Рубінштейн - засновник Московської консерваторії.Американський піаніст Володимир Горовіц.
За однією із версій сім´я Горовіців родом з Бердичева.
Щороку в Україні проводиться міжнародний конкурс юних піаністів ім. Горовіца.Петро Криворуцький – відомий радянський скульптор, народився та похоронений в Бердичеві.
Петро Криворуцький - автор більше 800 скульптур.
Більше 200-х років наша територія знаходилася в складі Речі Посполитої.
1759 року – заснована римо-католицька парафія Св. Варвари.
Парафію заснувала Барбара Радзивіл.За наказом власника міста Яна Тишкевича в кінці 16 ст. була побудована фортеця.
В 1630 році Тишкевич подарував фортецю Ордену Босих Кармелітів.
В 17 ст. Ватикан визнав монастир Босих Кармелітів – Санктуарієм – святим місцем.
Тут знаходиться чудотворна Ікона Матері Божої Бердичівської.
Ікона тричі коронована папськими коронами.
Перша коронація відбулася в 1756 році, освячені корони прислав Папа Римський Бенедикт 14.
Оригінальна ікона не збереглася. Ймовірно згоріла під час пожежі в Маріїнському костьолі в 1941 році.
Зараз в монастирі знаходиться сучасна копія ікони, освячена Папою Римським Іоаном Павлом ІІ в 1997 році в Кракові.
В 1998 році в Бердичеві відбулася третя коронація ікони.
16 липня – день першої коронації ікони.
В ці дні до монастиря Босих Кармелітів приходять тисячі прочан.
З усіх куточків України, з закордону, організованими групами тисячі прочан йдуть поклонитися до Ікони Матері Божої Бердичівської, попросити здоров´я та зцілення.
Святкові служби відбуваються в костьолі монастиря та під стінами фортеці.Щороку в Бердичеві проводяться Дні польської культури.
До нас приїздять творчі колективи з Польщі, художники, літератори, офіційні особи.
В міському Палаці культури відбувається святковий концерт.Англійський письменник, класик англійської літератури Джозеф Конрад народився в Бердичеві.Відомий гітарист 19 ст. Марк Соколовський вчився в школі кармелітів.Щороку ми відзначаємо Шевченківські дні.
Цим подіям присвячена Шевченківська хода пам´ятними місцями.Традиційно в місті відзначаються свята Дня Незалежності України, Дня міста.На початку жовтня 1846 року в складі Київської археографічної експедиції Тарас Шевченко побував в Бердичеві.
На території фортеці Шевченко зробив замальовки і записував українські народні пісні.

В Бердичеві народився оперний співак Остап Дарчук.
Остап Дарчук – професор Львівської консерваторії.Український літератор Гулак – Артемовський в 20 роках 19 ст. викладав у школі Вольсея.Дитячий письменник Микола Космін народився в Бердичеві.Космін визнаний одним з найвідоміших російських письменників 20 ст.

Дитячий письменник Всеволод Нестайко народився в Бердичеві.В Палаці культури працює циркова студія „Диваки”, заснована Валентином Моцним.В місті працюють студії, гуртки, влаштовуються конкурси, змагання, розваги.

Під керівництвом Анатолія Залевського в місті працює циркова студія «Різома».
А. Залевський – засновник і керівник театру «Арт-студія «Різома».Фіналісти телепроекту Україна має талант 2010 року – вихованці циркової студії „Диваки”.Щороку в місті відбувається Міжнародні змагання зі стрибків в висоту – «Меморіал В.О. Лонського».Заслужений тренер СРСР та УРСР Віталій Лонський – засновник спеціалізованої спортивної школи зі стрибків у висоту.В місті пам´ятають і вшановують ветеранів ВВ війни.
Щороку на день перемоги біля Вічного вогню відбувається урочистий мітинг для вшанування загиблих – ветеранів ВВ війни.В минулому році встановлено меморіальні дошки на будинках, де жили бердичівляни, Герої Радянського Союзу.Подаруйте собі свято – завітайте в Бердичів.
Ми покажемо Вам все, що зберегли і відродили, що виплекали і чим пишаємося!
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.