Сайт м. Бердичева
Економіка міста


          Бердичів знане у сьому світі місто, що має давню багату історію, добрі традиції та неповторний колорит.
          Соціально-економічному розвитку Бердичева сприяв ряд факторів, насамперед, вигідне географічне положення міста. Тут перехрещувалися торговельні шляхи, що пролягали із Західної і Центральної Європи та від чорноморських портів до центру Російської імперії. Крім того, за адміністративно-територіальним поділом місто опинилося на межі трьох губерній – Київської, Волинської та Подільської. Отож не випадково, що головна митниця на Правобережжі була саме в Бердичеві.


          Найприкметнішим явищем в економічному житті міста, безумовно, були знамениті бердичівські ярмарки, яких проводилося протягом року до десяти. Всі ярмарки мали міжнародне значення і сучасники прирівнювали їх до дрезденських. Купці приїздили сюди з усієї Російської імперії, з Австрії, Німеччини, Туреччини та інших країн. Крім ярмарків, популярними були й місцеві торги, що проходили двічі на тиждень. Важливим чинником розвитку міста було паломництво до Чудотворної ікони Богородиці.
          Сучасний Бердичів - промислове місто з розвиненою інфраструктурою. Через місто проходять автошляхи Мінськ-Житомир-Ізмаїл та Біла Церква-Кременець. Крім того, Бердичів – важливий залізничний вузол, де перетинаються залізничні магістралі Івано-Франківськ - Миколаїв, Івано-Франківськ –Дніпро, Київ – Ужгород, Ковель – Одеса, Ковель – Новоолексіївка, Херсон – Житомир.

          
          В міста розгалужена система пасажирського транспорту, функціонує 22 автобусних міських пасажирських маршрутів.
          Зв'язок в місті забезпечується численними операторами стаціонарного та мобільного зв’язку.
          Найбільшими промисловими підприємствами у Бердичеві є ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», філія СП ТОВ «РІФ-1», ПАТ «Бердичівська фабрика одягу», ТОВ «Три ведмеді», ТОВ «Бердичівський пивоварний завод», ТОВ «Бердичівський хлібозавод», ПрАТ «Дніпровуд», ТОВ «Інко-Фуд Бердичів».
    Підприємства виготовляють якісну високотехнологічну продукцію, відому далеко за межами України. Зовнішньоторговельна діяльність господарськими суб’єктами міста здійснюється з країнами Європи, Азії та Америки. Серед основних видів продукції: одяг та взуття; фільтрувальне, хімічне устаткування, металорізальні верстати, бетонозмішувачі, причепи до автомобілів, автомобільне скло; оздоблювальні будівельні вироби; дерев’яні поли та меблі; пиво, морозиво, безалкогольні напої, м’ясні та ковбасні вироби, заморожені напівфабрикати, хлібобулочні вироби тощо.
          Традиційно для міста є розвинена мережа сфери торгівлі та побуту, а саме:
              • 571 об’єктів стаціонарної торгівлі (магазини);
              • 68 об’єктів дрібнороздрібної торгівлі;
              • 7 ринків;
              • 84 об`єктів сфери ресторанного господарства;
              • 42 об’єктів аптечної мережі;
              • 294 об’єктів сфери побутових послуг.
          Наявність в місті вищих закладів освіти І-ІІ рівня акредитації забезпечує підприємства висококваліфікованими кадрами у галузі промисловості, економіки, права, педагогіки та медицини.
          Банківські послуги в місті надають 6 банківських установ які мають мережу з 16 відділень в різних мікрорайонах міста.
          Чисельність наявного населення міста Бердичева становить близько 77 тис. осіб.

Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.