Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Центр соціальних служб
Центр соціальних служб
Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Заклад функціонує з квітня 1994 року.
Міський центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, іншими нормативно-правовими актами з питань сім’ї, дітей та молоді, розпорядженнями міського голови, рішеннями Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету.
Міський центр відповідно до покладених на нього завдань:
1) здійснює заходи щодо:
- виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
- соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;
- соціальної та психологічної адаптації дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;
- соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
- інформування населення про соціальні послуги, які надають відповідно до законодавства;
2) проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи;
3) надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї, та торгівлі людьми та у разі потреби здійснює їх соціальний супровід;
4) за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
5) здійснює контроль цільового використання коштів державної допомоги при народженні дитини

Адреса центру :
площа Центральна, 1, каб. № 80, 84,
роб. тел.(041-43) 4-23-34, 2-54-55;
електронна пошта БМЦСССДМ : berd-mcsssdm@ukr.net.
          Про те, що інтернати інші державні заклади – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. На жаль, уникнути випадків, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека, коли у дітей хворіють або помирають батьки та за ними нікому доглядати, коли дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, коли батьки зловживають алкогольними, наркотичними речовинами, бродяжать неможливо. Життя непередбачуване.
          Державою визначене важливе завдання: забезпечити належні умови для виховання дітей, саме у сімейному оточенні, особливо тих дітей, які опинилися без батьківської опіки.
          Наразі у місті Бердичів з 2002 року розвинуті форми сімейного виховання як прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.
          Варто нагадати, прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на власну житлову площу із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. При цьому дитина зберігає свій статус і користується відповідними пільгами. Прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини та відповідну заробітну плату. Такі сім’ї супроводжує соціальний працівник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
          Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
          Розвиток сімейних форм виховання перебуває у постійному розвитку, наразі у місті Бердичів розглядається питання створення нової форми – сімї патронатного вихователя.
          Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення).
          Наразі головне – це бажання мешканців міста допомогти дітям, які зазнали труднощів ще на самому початку життя.
          Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо звертатись у Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (пл. Центральна, 1, каб. 80, 84, т. 4-23-34), службу у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради (пл. Центральна,1, каб. 33, тел. 2-71-97), аби отримати детальну інформацію.
До уваги осіб та батьків дітей з інвалідністю


          Бердичівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді доводить до відома, що Міністерством соціальної політики України, в рамках формування та реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб із інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, на своєму офіційному сайті (рубрика: інвалідність/реабілітація осіб із інвалідністю) розміщено методичну літературу з питань соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, контактну інформацію про діяльність реабілітаційних установ та нормативно-правову базу з питань надання реабілітаційних послуг.
          Рубрика містить корисну інформацію, зібрану на основі вивчення та узагальнення вітчизняного та світового досвіду застосування реабілітаційних методик і напрацювань реабілітологів, їх апробацією та адаптацією в умовах центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, розробкою інформаційних і аналітичних матеріалів.
Людина – не товар!


          Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми», «торгівля органами» тощо. За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».
          У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 30 липня проголошено Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Цей день визначений не лише для підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему, а й як заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
          Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна, а необізнаність громадян є підґрунтям, що сприяє розвитку цього явища. Кожна людина повинна бути обізнаною, пильною та обережною.
          Отже, торгівля - це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.
          Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на сайтах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!!!!!
          Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, не нехтуйте наступними рекомендаціями:
          • Обов’язково переконайтеся, що ваша робота за кордоном має законний статус. Ще до виїзду ви маєте отримати дозвіл на роботу або робочу візу – робочу, а не туристичну.
          • Обов’язково звертайтесь до представництва країни, до якої збираєтеся їхати, особисто, особливо якщо ви звертаєтесь за робочою візою.
          • Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.
          • Зробіть копії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів,пов’язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні.
          • Обов’язково запишіть контактну інформацію організацій, які можуть допомогти вам захиститись від зловживань. Цей перелік контактної інформації має включати амбасади/консульства України за кордоном та, якщо можливо, урядові та неурядові організації, які займаються захистом прав мігрантів у відповідній країні призначення. Негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.
          • Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де ви будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про вашого роботодавця. Поділіться цією інформацією щонайменше з трьома рідними та близькими людьми!
          • Обов’язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.
          • Обов’язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на які ви можете розраховувати. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки перед своїми працівниками.
          • Обов’язково запишіть перелік умов угоди з роботодавцем, щоб до виїзду чітко усвідомити свій зиск від працевлаштуванням за кордоном та свої обов’язки.
          В Україні також працює Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні, 527 - безкоштовно з мобільних телефонів в Україні.
          Впродовж багатьох років Бердичівський міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді надає соціальну допомогу, соціальний супровід особам, які стали жертвами торгівлі людьми. Випадки поодинокі (замовчують проблему), але місто Бердичів – не виняток.
          Пам’ятайте - жертвам торгівлі державою гарантована соціальна підтримка з наданням відповідного статусу.
Виникли питання?
Звертайтеся до Бердичівського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді:
пл. Центральна, 1, каб. 84, тел. 4-23-34
Анонімність гарантовано.

«НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ!»


          Не дивлячись на те, що у засобах масової інформації постійно висвітлюється тема щодо поширення таких явищ у суспільстві як підліткова та молодіжна злочинність, насильство в сім’ї, жорстоке поводження у середовищі самих дітей проблема залишається гострою. З такими ситуаціями Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді стикається постійно в процесі роботи.
          Прикладів досить багато. Якщо мовою цифр, то протягом 9 місяців 2017 року до центру надійшло 56 повідомлень щодо насильства у сім’ї та жорстокого поводження із дітьми, 66 випадків вчинення протиправних дій у дитячому та молодіжному середовищі. І це не враховуючи сім’ї, які перебувають на обліку, як сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах, більшість яких не виконують належним чином батьківські обов’язки, таких - 135, в яких виховується 340 дітей.
          Варто зазначити, що не створення належних умов утримання та виховання неповнолітніх дітей є психологічним, економічним, фізичним насильством (залежно від випадку) є порушенням прав дитини та тягне за собою адміністративну відповідальність. Бруд, сморід, відсутність засобів гігієни, продуктів харчування, зловживання алкоголем – все це становить звичайний розклад повсякденного життя сімей, з якими працює центр соціальних служб. У роботі із подоланням таких негараздів у сім’ях центром здійснюється кропітка робота: поновлюються втрачені або відсутні документи, відновлюються виплати, сприяємо у лікуванні, розміщенні у спеціалізовані заклади, залучаються фахові спеціалісти та відповідні до випадку служби міста тощо. Вагому допомогу надають громадські та благодійні організації, фонди як міста і області так і України вцілому. Приємно, що життя сімей із дітьми, які потрапили у складні життєві обставини не є байдужим для громадськості міста. Неприємно лише те, що частина сімей не вбачає доцільність зміни свого способу життя. Часто при наданні вагомої допомоги, проведенні профілактичних заходів, сім’ї повертаються до звичного способу життя.
          Змінити сім’ю, яка цілими поколіннями не знала іншого життя - досить складно. Тому Бердичівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводиться робота саме на попередження виникнення негативних явищ у сім’ях міста. Наголошується на уникненні випадків не виконання належним чином батьківських обов’язків, насильства у сім’ї, жорстокого поводження із дітьми, торгівлі людьми, вчинення правопорушень, інформуються про несення відповідальності.
          Важливу допомогу надають і самі мешканці міста, які своєю небайдужістю вчасно повідомляють про виявлені негаразди.
Не будьмо байдужими!!!
Бердичівський міський
центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді
пл. Центральна, 1, каб. 80, 84.
Контактний номер телефону: (04143) 4-23-34
Анонімність гарантована!

          З метою розповсюдження інформації щодо діяльності Бердичівського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, послуг які надаються фахівцями центру та популяризації сімейних форм виховання БМЦСССДМ розроблено відповідні інформаційні буклети:

          Бердичівським міським центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді активізовано роботу консультативного пункту на базі Центру жінки, розміщеного в жіночій консультації Бердичівської центральної міської лікарні.
          В рамках проведення соціально–профілактичної роботи фахівцями із соціальної роботи центру проводяться зустрічі із майбутніми мамами, татками спрямовані на формування навичок відповідального батьківства, створення належних санітарно-гігієнічних норм проживання та утримання дітей, рівноцінної участі батьків у вихованні дітей, уникненні випадків жорстокого поводження із дітьми тощо. Наголошується на шкідливості вживання алкогольних речовин, тютюнопаління та їх впливу на виникнення синдрому раптової смерті.
          Також фахівцями проводиться інформування щодо здійснення перевірки цільового використання коштів державної допомоги сім’ям із дітьми, наголошується на раціональному використанні наданих державою коштів.
          Додатково центром здійснюється інформаційна робота щодо розвитку сімейних форм виховання з роздачею відповідної рекламної продукції.
          11 травня 2018 року чергову зустріч було присвячено Дню матері.
          Робота триває.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.